Ветеринарна стоматологія
Захворювання ротової порожнини та зубів досить широко поширені серед домашніх тварин. Часто причиною незадовільного стану ротової порожнини у тварин є необізнаність власників про правильне харчування і профілактику захворювань зубів.
Записатися на приймання до ветеринарного лікаря або стоматологічне втручання під загальною анестезією, отримати детальну консультацію у ветеринарній клініці «ВЕТІКО» Львів Ви можете за номером телефону +380677372845.
Основні ознаки наявності у вашого вихованця патологічних процесів в ротовій порожнині:
• Неможливість споживання твердого корму
• Поява неприємного запаху з рота
• Скрип зубами
• Рясне слиновиділення
• Поява асиметричності лицьового відділу черепа (морди)
• Прояв надмірного інтересу до морди (розчісування її лампами або навколишні предмети), особливо після їди
• Запалення і почервоніння ясен
• Поява жовтого нальоту або потемніння емалі
• Відколи зубів
• Утворення відкладень зубного каменю
• Порушення зміни молочних зубів у цуценят і кошенят
• Аномалії прикусу
Проблеми з зубами можуть виникнути в будь-якому віці у будь-якої тварини. Якщо говорити про щенят, особливо дрібних і карликових порід, то перші проблеми, зазвичай, виникають при зміні молочних зубів. Приблизно до 6 місяців у цуценят молочні зуби повинні повністю змінитися на постійні. Але дуже часто трапляється затримка випадання молочних іклів і різців (так звана помилкова полідонтія). Ця проблема не є суто естетичною — не змінені молочні зуби з коренем, який глибоко сидить, заважають росту постійних зубів, що призводить до порушення прикусу, більш швидкому утворенню зубного каменю і розвитку карієсу.
При своєчасній діагностиці проблеми проводиться хірургічне видалення молочних зубів під наркозом (зазвичай застосовується короткочасна седація і місцеве знеболення — блокада). У деяких випадках, коли молочні зуби вже не досить міцно фіксовані в лунці, можливо механічне видалення без наркозу, проте, це значно ускладнює хорошу візуалізацію ротової порожнини для якісного огляду і є стресом для тварини.
Дуже поширеною стоматологічною проблемою у собак є патологічне утворення зубного каменю. Воно може бути пов’язано як з похибками годування, захворюваннями шлунково-кишкового тракту, так і з морфологічними особливостями зубощелепної системи — у карликових порід собак утворення зубного каменю починається вже в ранньому віці (до 2-х років), в той час як зазвичай це проблема більше характерна для тварин з великим віком.
При відкладеннях зубного каменю, частою супутньою проблемою є гінгівіт — запалення ясен і пародонтоз, що може позначитися і на загальному стані тварини. Слід пам’ятати, що виражений запальний процес у ротовій порожнині може призводити до серйозних системних порушень у всьому організмі, тому що агресивна бактеріальна флора в ротовій порожнині отримує дуже хороше середовище для розвитку.
Видалення зубного каменю іноді можливо механічно, без застосування анестезії, спокійним собакам з незначними відкладеннями. Для повної обробки ротової порожнини, якісного видалення зубного каменю і нальоту використовують ультразвуковий скалер. Цей метод вимагає загальної анестезії та дозволяє домогтися найкращого результату і мінімально травмувати м’які тканини ротової порожнини. Після процедури виконується полірування зубів і обробка ротової порожнини антисептичним розчином. У своїй практиці ми використовуємо сучасний ультразвуковий скалер Woodpecker DTE-D7 LED. У разі, коли патологічний процес перебуває в серйозній стадії, додатково виконується видалення всіх нежиттєздатних зубів
Наші ветеринарні лікарі проведуть вдома чистку зубів ультразвуком, терапевтичне лікування ротової порожнини, видалення корінних і молочних зубів, обробку ротової порожнини лікарськими препаратами. Для проведення процедури під седацией можливий також виклик бригади (+ ветеринарний лікар-анестезіолог), що дозволяє зробити втручання максимально безпечним.
Ознайомитися з повним комплексом послуг ветеринарної клініки «ВЕТІКО» Львів, можна телефоном +380677372845.