Ветеринарна дієтологія2018-12-10T23:06:16+03:00

Ветеринарна дієтологія

Ветеринарна дієтологія — область ветеринарії, що вивчає питання харчування, в тому числі особливості складання раціонів для тварин з різними захворюваннями.

Годування — найпотрібніший, очевидний і частий спосіб догляду за тваринами. Це обов’язкова щоденна частина життя кішки або собаки. Саме тому питанням годування необхідно приділяти особливу увагу.

Розрізняють повсякденні та лікувальні дієти.

Складання повсякденного раціону.

Кожна тварина індивідуальна — крім породних відмінностей, у собак і кішок різний ступінь активності, характери, і навіть обмін речовин. Тому підбір раціону необхідно робити для кожного окремого вихованця, орієнтуючись на його особливості. Також існує ряд станів, що впливають на особливості раціону.

У нашій ветеринарній клініці «ВЕТІКО» Львів Ви можете розробити повсякденний раціон для наступних випадків:

 • Раціон для цуценят і кошенят (з віку 2,5 місяці), для цуценят великих порід складається графік зростання, роз’яснюються особливості контролю за розвитком їх опорно-рухового апарату.
 • Раціон для дорослих тварин з урахуванням породних особливостей, довжини вовни, активності (включаючи робітників і спортивних собак) і особливостей змісту.
 • Раціон для вагітних тварин і тварин в період лактації.
 • Корекція раціону для літніх тварин.

Раціон може бути підібраний як на основі готових комерційних кормів, так і домашніх продуктів.

Складання лікувальних дієт.

Дуже широкий спектр захворювань позначається на харчуванні Вашого домашнього улюбленця. А деякі проблеми, наприклад, харчову алергію, можна вирішити тільки спеціальною дієтою.

Проблеми, при яких Ви можете звернутися до лікаря для розрахунку раціону:

 • Харчова алергія і не переносність корму (може проявлятися як з боку шлунково-кишкового тракту, так і у вигляді дерматологічних проблем). Складання виключної дієти. Важливо пам’ятати, що харчові алергії у собак зустрічаються вкрай рідко, тому перед зверненням до лікаря необхідно виключити інші причини виникнення почервоніння і свербіння або проблеми зі шлунково-кишковим трактом.
 • Дієта для корекції ваги. Надмірна вага або ожиріння — це дійсно серйозна проблема для домашніх вихованців, викликає не тільки загальне погіршення роботи всіх систем організму, але і скорочує життя. При цілому ряді захворювань, особливо пов’язаних з опорно-руховим апаратом, надмірна вага так само викликає сильний больовий синдром. Після досягнення ідеальної ваги необхідно скорегувати раціон для повсякденного годування.

Як при харчовій алергії, так і при надмірній вазі для досягнення необхідного ефекту потрібно тривалий термін (від місяця до півроку), та дуже уважне ставлення власника і всіх членів сім’ї до рекомендацій лікаря.

Для складання раціонів при інших захворюваннях необхідний підтверджений діагноз, в ряді випадків потрібні аналізи:

 • Дерматологічні проблеми (не пов’язані з алергічними реакціями).
 • Сечокам’яна хвороба. Для складання дієти, спрямованої на запобігання утворенню кристалів, необхідно знати не тільки діагноз, а й різновид каменів (струвіти, оксалати, пуринові ураліти, циститові ураліти, фосфати та т. п.).
 • Патології серцево — судинної системи.
 • Захворювання шлунково-кишкового тракту і підшлункової залози.
 • Ниркова недостатність.
 • Захворювання печінки.
 • Порушення розвитку опорно-рухового апарату (в першу чергу у цуценят великих порід).

Лікувальні дієти також можуть підбиратися на основі як комерційних, так і домашніх раціонів.

Додаткові послуги

Так само Ви можете оцінити поточний раціон Вашого улюбленця по збалансованості основних поживних елементів та вмісту мінеральних речовин і вітамінів.

Перед прийманням лікаря-ветеринара обов’язково детально розберіть поточний раціон Вашого вихованця. Якщо Ви годуєте домашнім раціоном, обов’язково зважте всі продукти, які використовуються — м’ясо, рибу, птицю, крупи, масла, овочі, фрукти, ласощі. Якщо Ви використовуєте комерційні раціони — уточніть повну назву і виробника корму, з’ясуйте розмір добової порції. Якщо Ваш вихованець годується у вільному доступі — постарайтеся визначити, скільки в середньому в день він споживає тих чи інших продуктів.

На прийманні лікаря ветеринарної клініки «ВЕТІКО» Львів збирається детальна інформація за поточним раціону пацієнта та анамнез. Новий раціон складається протягом трьох робочих днів і висилається на пошту або телефоном (097)701-08-09.

Ознайомитися з повним комплексом послуг ветеринарної клініки лікування й реабілітації тварин «ВЕТІКО» Львів можна телефоном +38(067)73-728-45.

Клініка для тварин ВЕТІКО

Використання якісної діагностики у поєднанні з високим рівнем кваліфікаціїї персоналу дають максимально сприятливий результат для вирішення всіх проблем домашніх улюбленців. Гасло клініки для тварин ВЕТІКО — “З турботою до ваших улюбленців!”

Контакти

м.Львів, пр. Червоної Калини,95

Phone: +38(097) 701-08-09

Web: West-info